تیمسازی

قبل از هر چیزی باید مطلب مهمی را با هم مرور کنیم. اگر مفهوم تیم را ندانیم، نمی توانید تیم خوبی بسازیم و به اهداف بزرگ دست پیدا کنیم. اهمیت تیم سازی و داشتن یک تیم با روحیه به قدری بالا است که نمیتوان آن را با هیچ چیز دیگری مقایسه کرد.

تیم به معنی گروهی از افراد است که برای رسیدن به هدفی مشترک تلاش می کنند.

پس تیم به معنی تعدادی از افراد نیست که برای فرد دیگری کار می کنند و یا برای رشد و پیشرفت یک فرد تلاش می کنند. مفهوم تیم بسیار ارزشمند است. یک تیم مانند یک خانواده است که فردی سکان آن را هدایت می کند. این به معنی برتری و بالا تر بودن آن فرد نیست و تنها این فرد تیم را جهت رسیدن به اهداف رهبری می کند.

نکته مهم: رهبر با رئیس تفاوت های بسیاری دارد! رئیس از دید بالا و از دید برتری به اعضای تیم نگاه می کند و به آن ها دستور می دهد! اما رهبر در کنار تیم قرار می گیرد و تیم را برای رسیدن به اهداف راهنمایی می کند!

تیم سازی چیست؟

تیم سازی به صورت کلی به معنی گردآوری افرادی برای انجام کاری مشخص و با هدفی مشخص است. این افراد هر کدام وظیفه ای را به عهده دارند و در راستای رسیدن به هدف نهایی یعنی موفقیت تیم تلاش می کنند.

اصولا یک تیم منسجم به رهبری دانا احتیاج دارد. در مقاله چگونه رهبر بهتری باشیم در باره ویژگی های یک رهبر خوب توضیحاتی را ارائه داده ام.

رهبر در گروه به معنی رئیس یا آقا بالا سر نیست! بلکه رهبر به عنوان فردی که تجربه بیشتری را نسبت به اعضای تیم دارد، مسئولیت هدایت و تقسیم وظایف تیم را به دست می گیرد و تمام لحظات در کنار تیم قرار می گیرد.

اهمیت تیم سازی و کار تیمی

تیم سازی و کار تیمی مثل یک سوخت جت است. کاری که تیم سازی و کار گروهی با یک کسب و کار می کند، با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست! فرض کنید شما همان برادری هستید که قطعات زیادی چوب در دست دارد! طبیعتا شما با یک تیم خوب می توانید چوب ها را به راحتی و با سرعت بسیار زیادی بشکنید. کار ها و فعالیت های یک کسب و کار مثل همان چوب ها هستند. هر چه قدر  تیم شما بزرگتر و منسجم تر باشد، شما توان انجام کار های بزرگتر و بهتری را خواهید داشت.

این نیرو صرفا جهت انجام کار صرف نمی شود و از نظر فکری نیز شما قدرت بیشتری خواهید داشت. همیشه چند ذهن بهتر از یک ذهن عمل می کند و می تواند ایده ها، نقطه نظرات و قدرت تحلیل بیشتری را به تیم ببخشد.

همیشه توانایی چند نفر بهتر از یک نفر است. دیدگاه اشتباهی که معمولا درباره تیم وجود دارد این است که شما با تشکیل تیم با افرادی شریک می شوید و شراکت همیشه نتیجه ای مرگبار دارد. اما اگر با دید بهتری و زیبا تری به موضوع نگاه کرد می توان این کار را به بهترین شکل انجام داد و نتیجه های فوق العاده درخشانی را از تیم سازی اصولی به دست آورد. در ادامه مطلب درباره اصول تیم سازی صحبت خواهیم کرد.

اصول تیم سازی و کار تیمی

تیم سازی و کار تیمی به نوعی مهارت به حساب می آید. همانقدر که تیم سازی اصولی مفید و کارآمد است، تیم سازی غیر اصولی و به اصطلاح بدون فکر و تحلیل، می تواند خطرناک و پر از ضرر باشد. من در این بخش درباره اصول تیم سازی با شما عزیزان صحبت خواهم کرد.آید

مشخص کردن هدف از تیم سازی

رهبر تیم برای ساختن یک تیم اصولی ابتدا باید هدف خود از تیم سازی را بداند. باید بررسی کنید که آیا در این زمان نیاز به تیم سازی هست یا نه؟ آیا شما توانایی ساختن یک تیم را دارید؟ آیا افرادی که با شما ارزش مشترکی داشته باشند می شناسید؟ هدفتان از  ساختن تیم چیست؟ رشد شخصی؟ رشد تیمی و یا رساندن پروژه های مربوط به کارتان به یک نتیجه مطلوب؟ بهترین دیدگاه برای ساختن یک تیم موفق این است که به این دید به آن نگاه کنید:

من به خانواده ای احتیاج دارم که در کنار هم به اهداف بزرگی دست پیدا کنیم و همگی از ثمره این اهداف بهره مند شویم.

اگر با این دیدگاه و با هدف رسیدن به ارزش یا ارزش هایی مشترک کار را شروع کنید به نتایج فوق العاده ای از تیم سازی خواهید رسید.

تهیه کردن لیست نیازمندی ها

هر کسب و کاری با توجه به روند فعالیت های خود نیاز مند وظایف مشخصی است. شما به عنوان فردی که در حال شکل دادن تیم هستید باید بدانید تیم شما به چه افرادی با چه ویژگی های رفتاری و اخلاقی نیاز دارید. آیا جنسیت و سن برای شما اهمیت دارد؟ آیا میزان درآمد و موقعیت اجتماعی برای شما مهم است؟ به مدرک تحصیلی و سواد دانشگاهی چه قدر اهمیت می دهید؟ یک لیست کامل از نیازمندی ها و معیار های خودتان تهیه کنید. همیشه می گویند مهم ترین قدم برای به دست آوردن چیزی اسن است که آن برای شما کاملا روشن باشد. وقتی نیاز شما کاملا روشن باشد، قطعا پیدا کردن افراد تیم هم برای شما کار دشواری نخواهد بود.

عشق در نگاه اول در تیم سازی

بعد از شناسایی نیازمندی ها و پیدا کردن افراد تیم، شما یک اولین دیدار عاضقانه بسیار مهم خواهید داشت. باید در این جلسه، فرد را به صورت کاملا صادقانه از اهداف کار تیم با خبر کنید و انگیزه لازم را به او بدهید. باید فرد به سرعت جذب کسب و کار و هدف شما شود و شما را به عنوان یک خانواده بپذیرد. اگر دید شما همان دیدگاه درستی باشد که در ابتدای مقاله گفتم، قطعا دیدگاه آن ها هم مثل یک خانواده و با اعتماد تمام و کمال خواهد بود. اهمیت اولین نگاه رو فراموش نکنید که هر چیزی باید اتفاق بیفتد در همان نگاه اول رخ می دهد. به این نگاه، نگاه عاشقانه تیم سازی می یگوییم.

انتخاب نادرست ممنوع

فراموش نکنید که انتخاب افراد اشتباه می تواند به یک فاجعه منجر شود. افرادی که به حوزه کاری شما علاقه ندارند، در آن تخصصی ندارند و روحیه کار تیمی ندارند را به تیم خودتان وارد نکنید. این کار  میتونه تاثیر زیان باری روی بقیه اعضا و در نهایت روی کسب و کار شما داشته باشد. مهم ترین نکته در تیم سازی انتخاب افراد درست نیست بلکه حذف افراد نادرست است.

جنگ اول بهتر از صلح آخر

بعد از اولین قرار عاشقانه تیم سازی، از همان اول کار به افراد تیم، تمام توقعات، مشکلات، سختی ها، نا همواری های مسیر موفقیت و هر اتفاقی که باید ذکر کنید را بگویید تا در ادامه به مشکل برخورد نکنید. بعد از تهیه لیست نیازمندی ها، دومین لیستی که باید تهیه شود، لیست وظایف، توقعات، جایگاه و روابط بین افراد تیم است. این کار در ادامه راه از مشکلات احتمالی جلوگیری می کند و به اصطلاح شما جنگ آخر را اول انجام می دهید.

ارزش های تیم در تیم سازی

شما به عنوان رهبر یا یکی از اعضا تیم باید ارزش ها و هنجار هایی را برای افراد تیم و بای کل کسب و کار تعریف کنید. این کار می تواند به رشد هر چه سریع تر کار، نزدیک شدن عقاید و بالا رفتن انگیزه افراد تیم کمک بسیار زیادی کند. ارزش ها و هنجار هایی مثل انعطاف پذیری و هماهنگی تیم، داشتن هدف مشترک، آگاهی از وظایف، روحیه برنامه ریزی، انگیزه بالا پیگیری و استمرار، انضباط فردی و تیمی و شایسته سالاری موضوعاتی هستند که می تواند به عنوان ویژگی های بارز و ارزش های اصولی تیم شناخته شود.

غم با هم، شادی هم با هم

اعضای تیم شما باید مثل یک خانواده در کنار یکدیگر باشند و به جای قرار گرفتن رو به روی یکدیگر، پشت هم بایستند و از هم پشتیبانی کنند. چه در مواردی که موجب ناراحتی و ضرر تیم است و چه زمانی که شرایط برای تیم عالی است.

ارتباط سازی درست بین اعضای تیم در تیم سازی

باید میان اعضای تیم ارتباط خوبی حاکم باشد. رفاقت و دوستی افراد تیم موجب رشد تیم و اختلاف آن ها موجب نابودی تیم می شود. شما به عنوان رهبر تیم باید با تکنیک های مختلفی مثل ایجاد فعالیت های چند نفره و حتی تدارک دیدن تفریحات سالم بین کار، ارتباط سازی خوبی را بین اعضای تیم به وجود آورید.

تقسیم درست وظایف

یکی از مهم ترین مراحل تیم سازی تقسیم اصولی و درست وظایف هست. شما باید با توجه به روحیات، مهارت ها و توانمندی های هر فرد به او وظیفه ای محول کنید و او را در جهت علاقه خودش و در راستای اهداف تیم پیش ببرید. فراموش نکنید کار یک برنامه نویس نوشتن نسخه و کار یک پزشک طراحی اپلیکیشن نیست!

تزریق سوخت و انرژی

عملکرد تیم، مانند عملکرد یک خودرو است. اعضای آن به درستی و در کنار هم کار می کنند و برای رسیدن به هدف (حرکت کردن ماشین) تلاش می کنند. اما این خودرو بعد از مدتی به سوخت مجدد نیاز دارد. سوخت مجدد تیم، انگیزه و بیان دوباره و دوباره اهداف و ارزش های مشترک تیم است. شما به عنوان رهبر تیم، علاوه بر ایجاد انگیزه گروهی باید در تک تک اعضا روحیه و انگیزه را بالا نگه دارید تا خللی در روند کار تیمی پیش نیاید.

سخن پایانی

تیم سازی و کار تیمی، راز موفقیت استارتاپ ها و بیینش های بزرگ دنیاست. این موضوع را به شدت جدی بگیرید و در راستای ایجاد یک تیم منسجم، منظم، پر قدرت و با انگیزه تلاش کنید.